Atrakcje weselne cieszą się coraz większą popularnością. Coraz mniej osób decyduje się na tradycyjne polskie wesela, na których grał zespół weselny i odbywały się różne gry. Większość osób z tradycji preferuje zachować tylko powitanie chlebek i solom oraz rzucanie bukietem ślubnym i krawatem. Wedding plannerzy oferują liczne atrakcje weselne, które pozwolą ubarwić ten dzień i sprawią, że będzie on naprawdę wyjątkowy!
Jakie atrakcje weselne wybrać? Pytanie nie jest łatwe, bo wybór jest naprawdę ogromny. Na pewno pierwszą zasadą, jaką trzeba się kierować jest to, żeby nie przesadzać! Nadmiar atrakcji nie dość, że kosztuje sporo, to jeszcze nie będzie doceniony przez gości. Także oni chcą mieć chwilę na ochłonięcie, zjedzenie w spokoju czy porozmawianie z Parą Młodą. Jeżeli przez cały czas będą zajmowani różnymi atrakcjami na weselu to z pewnością szybko też się zmęczą i wesele zakończy się dużo szybciej niż przewidywano. Także podczas pierwszego tańca lepiej skupić się na jednym elemencie. Bardzo popularny w ostatnim czasie jest tak zwany taniec na chmurze, czyli taniec w dymie generowanym przez specjalne maszyny. Zamiast tego wybrać można także taniec pośród balonów, taniec z żywymi, egzotycznymi motylami czy też taniec pośród baniek mydlanych! Wybór jest naprawdę ogromny i chyba każdy może znaleźć coś dla siebie.
Para Młoda powinna dobierać atrakcje do wieku uczestników wesela. Jeżeli na weselu będzie dużo starszych osób i pojawi się tylko jedno czy dwoje dzieci to raczej nie ma sensu zamawiać animatora dla dzieci czy organizować im tym podobne atrakcje. Jeśli średnia wieku gości jest dosyć niska to na pewno podejdą oni też bardziej entuzjastycznie do różnych nowości, takich jak fotobudka na wesele czy barman serwujący egzotyczne drinki albo alkoholowa fontanna.
Wiele osób obawia się atrakcji weselnych, ale nie ma czego się bać! To doskonała okazja na rozluźnienie atmosfery, cieszą się one uznaniem wśród gości w różnym wieku i są naprawdę miłym wspomnieniem, a często także pięknym tłem do zdjęć i filmów ślubnych.